Přeskočit na hlavní obsah

TOP 7 – květen 2018

Je tomu rok, co jsem začala s tímto konceptem článků. Skutečně jsem nevěřila, že mi to vydrží. Mámě tady květen – měsíc ve znamení začínajícího zkouškového, velkých změn a občasných pádů. Jo a mých narozenin.

A velké změny nastanou hned v úvodu tohoto článku. Budeme muset pozměnit kategorie, protože si Nikol smazala jak účet na Wattpadu, tak účet na Twitteru a Instagramu. Jsem docela zvědavá, co místo toho vymyslím…


KNÍŽKA

Tento měsíc vyšel na mém blogu článek o trilogii Evžena BočkaAristokratka. Tři knihy, které jsem zvládla přečíst během cca týdne (místo čtení povinné četby, samozřejmě). Byla to pro mě naprostá oddechovka, odbočka od vší té vážné literatury poválečné doby. Rozhodně doporučuji. A přečtěte si i příslušný článek.


ČLÁNEK

Jedná se o článek na blogu Mozaika Ticha, konkrétně jde o báseň. Elizabeth to ani lépe napsat nemohla. Vyjadřuje to vše, co cítím. Je v tom smutek, ale i kapka naděje. Určitě si přečtěte ZDE.

PÍSNIČKA

Očividně mě chytl německý rap. Protože tohohle interpreta poslouchám nějak moc často. A texty se mi opravdu líbí. Takže tady máme oblíbenou písničku za tento měsíc: Bushido  Wärst du immer noch hier?UDÁLOST

Navštívila jsem poprvé v životě veletrh Svět knihy. Konkrétně jsem tam byla v pátek dopoledne, abych se vyhnula těm největším návalům. A abych byla upřímná, byla jsem trochu zklamaná (ale o tom se tady nechci rozepisovat). Zároveň chápu, že hlavní program začínal až v sobotu, takže třeba nakladatelství Kniha Zlín, které bych tam ráda viděla, jsem nenašla. Uvidím, třeba pojedu příští rok a bude to lepší.


FOTKA

Jak jsem již zmiňovala, byla jsem na Světě knihy. Při procházení areálem mi jedna paní z jednoho stánku strčila do ruky tuhle kartičku, kterou jsem si bezmyšlenkovitě strčila do kalhot a objevila ji až o pár dní později. Text se mi hrozně zalíbil a vznikla tahle fotka, kterou mám opravdu ráda.MALIČKOST

Tento měsíc to byl tenhle džusík. Poprvé jsem ho objevila v jedné malé ostravské prodejně a pak jsem zjistila, že ho prodávají skoro všude. A je to taková moje závislost.A taky to bylo záložka, která mi přišla. Ještě jednou mockrát děkuji!


Již v úvodu zmiňované smazání některých sociálních sítí. Konkrétně Wattpadu, Instagramu a Twitteru. Pro mnohé asi šok. A šok to byl i pro mě, protože to bylo rozhodnutí z minuty a minutu. Důvod? Potřebovala jsem takový detox (a pak ještě nějaké osobní důvody). Je to už několik dní a jsem s tím smířená a nemám zatím potřebu se vracet. Možná časem se na Twitter vrátím, ale v horizontu tak dvou měsíců to rozhodně neplánuji.Oslavila jsem své 21. narozeniny. Jej! Dostala jsem svůj oblíbený dort, pár krásných přání a začala se pilně učit na zkoušky. Ale to tak bývá každý rok. Žádná sláva.Doufám, že se vám nový koncept TOP 7 alespoň trochu líbí. Přemýšlela jsem, že by kategorie byly proměnné, tj. každý měsíc by se objevily nějaké jiné. Můžete mi napsat do komentářů, jestli by vás to bavilo.


A jaký byl váš květen?


Komentáře

 1. Skvelý článok. :) Nuž, o chvíľu sa asi aj ja pustím do spisovania toho svojho. Ďakujem za zmienku o básni. A som rada, že záložka potešila. Rozmýšľala som aj ja, že sa inšpirujem, a dám si detox od FB, ale bolo by to asi na dve veci, keďže ho používam asi najviac kvôli projektu. :D Tak uvidím. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Moc hezké, tohle je dobrý koncept a je super, že ti to vydrželo už rok. :-) Aristokratku jsem četla všechny díly a u každého jsem našla něco, co se mi líbilo víc než předtím. Je to sice celé jeden velký sarkasmus a ironie, ale sranda. :-) Ta kartička má super text, pravdivý a aspoň něco sis tedy z veletrhu odvezla, když jinak pocity nebyly úplně super. :-)
  Lucka z seriouszone.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Líbí se mi ta záložka, šíleně. :-) Já mám záložku se svým oblíbeným citátem a nechci se ji vzdát, i když už je na vyhození. Jo, s tím instagramem a wattpedem, to byl pro mě velký šok, to jsem nečekala. :-) Ale tak někdy je to hold potřeba. :-)
  Jo a ten dort vypadá moc pěkně, k nakousnutí. Doufám, že sis svůj den užila. :-)

  http://happi-er.blog.cz

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.