Přeskočit na hlavní obsah

TOP 7 – duben 2018

Měsíc žertíků (na můj vkus mnohdy až ubohých) a jarního počasí – letos nám to jaro ale celkem rychle přeskočilo na léto – za námi. Květiny a stromy rozkvétají, teploměry ukazují příjemné teploty, slunce svítí. Taktéž ale měsíc ve znamení „musím konečně začít dělat podklady pro bakalářku“ a „ať už přestanou umírat talentovaní lidé“. Pojďme se společně podívat na sedm dobře známých kategorií.KNIHA

Ačkoli jsem to nečekala, zmíním tu knihu, do které se mi skutečně nechtělo. Několik lidí mi říkalo, že u toho budu trpět. Někdo mi říkal, že budu chtít některé postavy odstřelit na místě. A ano, to jsem skutečně chtěla. Tak či tak si Žert od Milana Kundery zaslouží místo v této kategorii. Ze začátku mi dělalo skutečně problém se do této knihy začíst, ale pak už to šlo samo a byla jsem příjemně překvapená. Před týdnem a něco jsme s kamarádkou zhlédly také filmovou adaptaci, ze které jsem ovšem byla vcelku zklamaná.


ČLÁNEK

Jako nejlepší článek jsem vybrala příspěvek od Janči. Asi k tomu nemám co dodat – prostě si to přečtěte!

ZDE


PÍSNIČKA

Jednou jsem měla zapnuté náhodné přehrávání na YouTube a začala mi hrát tahle písnička. Poprvé jsem jí moc velkou pozornost nevěnovala, pak mě zaujal její název – Alles wird gut.


Je tomu ovšem několik dní, co nás opustil skvělý DJ Avicii. A proto bych zde ráda na jeho památku zmínila i mou oblíbenou písničku – The Nights. Rest in peace, Avicii!


JÍDLO & PITÍ

Poměrně dost času teď trávím v kavárně CrossCafé. Vyzkoušela jsem i jejich ostravskou pobočku, takže určitě zajděte. Stejně tak se mým dalším domovem stala kavárna Coffee Library. Prostě srdcovka, co víc dodat!


FOTKA

Tlapky naší fenky. Tuhle fotku mám dokonce na tapetě. Hrozně se mi líbí a všem, kterým jsem ji ukázala, se líbila také.


TWEET

Na Twitteru jsem poslední dny celkem málo aktivní, což mě na jednu stranu mrzí. Jako nejlepší tweet jsem ale vybrala citát z výše zmiňovaného Kunderova Žertu. Tento citát se mi moc zalíbil a zapadá mi do života.


OSTATNÍ

Přečetla jsem básnickou sbírku Slovo je nádych, na kterou jsem se dlouho těšila. Původně jsem měla v plánu si ji přečíst až v létě, ale jakmile mi přišla, dlouho jsem jí neodolala. A skutečně unešená jsem byla z ilustrací.Navštívila jsem jarní etapu Flóry Olomouc. Překvapilo mě, kolik lidí se tam v pátek ukázalo. Ale rozhodně nelituji, že jsem výstaviště navštívila.Dorazila poslední kniha z nové edice Harryho Pottera a já mám konečně celou sérii! Splnil se mi sen. Teď už jen počkat na novou knihovnu, abych si je mohla vystavit.Naplánovala jsem si dvě akce (jednu v květnu a druhou v prosinci) a jeden letní jednodenní výlet, tak se neskutečně těším! O všem vám pak rozhodně napíšu.

V perexu článku jsem se zmiňovala o své bakalářské práci. Poslední dva týdny dubna jsem proto naháněla svou vedoucí práce, aby mi pomohla zapsat vše potřebné do systému. Teď už ji jen budu nahánět, aby mi podepsala potřebné formuláře a já tu bakalářku mohla přihlásit. A za rok ji začít psát.

Ačkoli to není právě veselé téma, rády bych se tady také zmínila o smrti Miloše Formana. Abych byla upřímná, nejsem si zcela jistá, že jsem nějaký z jeho filmů viděla (budu to muset napravit). Každopádně mě jeho smrt zasáhla. Miloš Forman trpěl oční vadou zvanou makulární degenerace. Což je vlastně oční vada, kterou mám i já. V případě pana Formana šlo ovšem o vadu podmíněnou věkem, u mě tomu tak není. Odpočívejte v pokoji, pane Formane!

A abych nezapomněla – dne 28. dubna 2018 tento blog překročil hranici 5 000 návštěv! V létě to bude rok, co jsem se přesunula na tuto doménu a pro mě je to celkem úspěch. Děkuji moc všem čtenářům!


A jaký byl váš duben?


Komentáře

  1. Ty jsi prostě zlato, děkuji, že se ti můj článek zalíbil. :-)
    Na článek o výletě se moc těším..mám ráda cestování. A gratuluji k návštěvnosti na tvém blogu, však se to číslo bude zvyšovat a zvyšovat! :-) Avicii..ta zpráva mě zasáhla, je to neuvěřitelný. Jinak ta písnička je prostě top, prostě léto! :-)

    http://happi-er.blog.cz

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.