Přeskočit na hlavní obsah

TOP 7 – březen 2018

Přemítám nad předešlými třiceti dny a kladu si otázku, co se vlastně všechno stalo. Březen mi přišel jako jeden z těch obyčejných, ale přesto neustále hektických měsíců. Jsem z něj taková všelijaká a doufám, že se mi podaří tento článek alespoň nějak „poutavě“ sepsat.

KNÍŽKA


Povinná četba, povinná četba a opět povinná četba. Zaměřila jsem se tento měsíc více na poezii a přečetla pár básnických sbírek. Nejvíc se mi asi zalíbila ta od Josefa Kainara, konkrétně Lazar a píseň. Je psána velice čtivým jazykem, místy je užita obecná čeština, ale především – básně neobsahují žádné velké metafory, kterým často nerozumím. Rozhodně doporučuji, pokud si chcete přečíst něco nenáročného a místy i úsměvného.


ČLÁNEK


Ano, máme tu novou kategorii (respektive náhradu za Wattpad příběh). Nebudou to jen články z blogů, ale i z různých jiných webů, na které během daného měsíce přijdu.

Tentokrát je to článek z webu našich studentských novin (možná jste o něm již na mém blogu četli, jelikož na tomto webu dělám editorku). Konkrétně mě zaujal rozhovor Kluci z Travel Native. Myšlenka jejich projektu se mi hrozně zalíbila a chtěla bych touto cestou dostat tento článek mezi více lidí.

PÍSNIČKA


Oprášila jsem své staré oblíbené interprety a ráda bych zde jmenovala Kaliho písničku Som rád, kterou jsem za poslední týden slyšela už nejméně dvacetkrát. Není to právě žánr, který běžně poslouchám (asi jako minulý měsíc), ale ta písnička se mi hrozně líbí, především text.FOTKA


Zjišťuji, že mě asi opouští „fotografická nálada“, protože jsem se přistihla, že mi v telefonu za tento měsíc přibylo asi jen deset fotek. Jako tu nejhezčí jsem ale vybrala tu, kterou můžete vidět níže. Ani nevím, proč jsem ji vyfotila. Každopádně kdyby se někdo ptal, co je to za knihu v pozadí, jedná se o sbírku Františka HalaseA co.JÍDLO & PITÍ


Nevím, jestli znáte prodejny Gran Moravia (navštěvuji prodejny v Ostravě a Olomouci), ale mají tam opravdu dobré věcičky. Nedávno jsem tam objevila takový pečený sýr, mají to tam jako snack. Lepší věc jsem snad nikdy nejedla. Jsem velký milovník sýrů. A k tomu si ve stejné prodejně ráda kupuji jejich kefírový nápoj.TWEET


Pokus o vtip, kterým jsem pobavila asi tak pět mých spolužáků. Kdo zná mou školu, moc dobře chápe. Současně jsem na Twitteru začala psát tweety s #planetavejška, kterými doufám, že aspoň někoho pobaví (asi naivní myšlenka).


OSTATNÍ


Konečně jsem se přemluvila k tomu, abych si objednala básnickou sbírku Slovo je nádych. Snad ji v brzké době přečtu a něco vám k ní napíšu.

Strávila jsem pár poklidných sobotních rán s kávou a studentskými novinami.Březen se nesl v duchu práce. Kývla jsem na jednu korektorskou „zakázku“, takže jsem dělala především na tom. K tomu mě ještě čekaly nějaké ty články do našich studentských novin.Na mém blogu se objevilo pár „neobvyklých“ článků. V nich jsem tak nějak zkoušela, co to s mými čtenáři udělá. Přemýšlím nad tím, že bych začala psát takovýto styl článků, které budou spíše kratší. No, uvidím.

A jaký byl váš měsíc březen?


Komentáře

  1. Super článek, taky se chystám takový tip zavést. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Ty umíš zaujmout každým článkem. :-) Tvé fotky se mi pokaždé líbí, takže doufám, že dostaneš opět nějakou fotící náladičku. Ohledně interpreta Kaliho, tak toho si poslechnu ráda, protože má naprosto senzační texty a je to prostě pán. :-) A k to nové kategorii o článcích, tak musím říct, že jsem si článek přečetla a jako setkávám se s tím poprvé a je to vážně senzační nápad, takže jako klukům držím palce. :-)

    http://happi-er.blog.cz

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.