Přeskočit na hlavní obsah

TOP 7 – leden 2018

První měsíc roku 2018 za námi. Nebudu vám lhát, nový rok pro mě začal jako jeden velký stres, za což vděčím zkouškám (ale o tom trochu později). Někteří možná čekali na prosincovou TZOP7 nebo na nějaké shrnutí roku 2017. A já to skutečně plánovala, jen jsem od toho na poslední chvíli upustila.

V dnešní TOP 7 bych se s vámi ráda podělila nejen o to nejlepší z ledna, ale také o mé plány ohledně blogu v tomto roce.Popravdě jsem nějak neměla moc čas cokoli přečíst. Přečetla jsem jednu knihu, ze které jsem byla neskutečně znechucená. A pak jsem přečetla Odtiene dúhy, o kterých již samostatný článek vyšel. Odkaz máte TADY. Původně jsem v této sekci chtěla mluvit o úplně jiné knize, ale nestihla jsem ji dočíst. Tak asi až za měsíc.


Skutečně jsem se polepšila! Jakao korektorce se mi dostala pod ruku romance Žurnalistkaod autorky ValenttineH. Příběh je o slečně, která po vystudování vysoké školy dostane pracovní nabídku a odlétá z deštivého Londýna do prosluněného, hektického New Yorku, aby zde pracovala jako žurnalistka. Autorka má čtivý styl psaní a myslím si, že si čtenář přijde na své.


Hrozně ráda bych vám sem dala svoji nejoblíbenější písničku Sensation od Adel Tawila, ale není na YouTube v dobré kvalitě… A proto přidávám písničku od NickelbackSong On Fire, která si mě získala hned při prvním poslechu. Byly doby, kdy jsem Nickelback poslouchala téměř celý den. Teď jsem se k nim po letech opět vrátila a byla to zase láska.


Kamarádka mi přivezla jako vánoční dárek z Londýna úžasnou sadu sypaných čajů. Zatím jsem otevřela jen ten jeden – jahodový –, ale zamilovala jsem se do něj. Piju ho teď skoro pořád. A těším se, až rozdělám i ty ostatní. Úplně úžasně voní! Píšu tenhle článek a vedle klávesnice mi tady stojí hrneček a v něm ještě zbytek tohoto čaje.

Nevím, co se stalo, ale hrozně jsme si teď oblíbila lilek a dýni. Na jakýkoli způsob. Mohla bych to jíst skoro pořád. Navíc jsem se z dýně naučila dělat výborný cheesecake, na kterém si pochutnává celá rodina.


Fotkou tohoto měsíce je obrázek, kterého jste si už nejspíš všimli v záhlaví mého blogu. Nevznikla úplnou náhodou, ale moc se mi líbí. Symbolizuje to pro mě životní příběh, který si píšeme každý sam. Je jen na nás, co napíšeme a o čem pomlčíme. A je jen na nás, jaké lidi k sobě pustíme.


Myšlenka, která se mi rodila v hlavě již na konci minulého roku. Chtěla jsem z tohoto roku vytěžit co nejvíce. A pak mě napadlo sepisovat si každý den to nejdůležitější, co se událo – dobré, ale i špatné věci. Abych si pak mohla na konci roku všechno přečíst a říct si, že to k něčemu bylo.


Skončilo další zkouškové období. Zkoušek bylo letos opravdu málo, zato byly celkem náročné. Hned 3. ledna jsem nastoupila na ústní zkoušku z literatury první poloviny dvacátého století. Jako velký uzlíček nervů. Na druhý pokus se mi podařilo získat i zápočet z mediální gramotnosti. Seminárky mám odevzdané a teď už jen čekám na vyjádření k té nepolední (nejhorší).

Zjistila jsem, že mám kolem sebe (fyzicky či jen přes internet) hrozně fajn lidi. Ať už jde o Lucku, Janu z blogu happi-er.blog.cz, Zuzku a pár dalších. Začala jsem si dokonce občas psát s Elizabeth z blogu Mozaika Ticha. Je to hrozně fajn holka, která se nebojí jít za svými sny.

A vlastně ještě jedna věc! Po několika letech jsem do ruky opět vzala tuš a začala něco tvořit. Nehledejte v tom žádný smysl, neumím malovat. Mně se to ale líbí a už mi to visí i na zdi.CÍLE 2018

Mám několik myšlenek, které bych chtěla realizovat:
 • Rozhodně chci pokračovat v konceptu TOP 7. Je to především pro mě dobrý způsob, jak si utřídit myšlenky a zjistit, co se všechno odehrálo.
 • Možná jste pár článků zpátky zaregistrovali novou rubriku Chvilka poezie s Nikol. Skutečně jsem se pustila do psaní poezie a přišlo mi jako dobrý nápad sdílet to s vámi. Doufám, že vás budou bavit jako mě.
 • Chci opět rozjet koncept a rubriku Rozhovory. Rozhovory s blogery, autory a různými zajímavými lidmi, kteří dělají to, co je baví. Jeden rozhovor mám tak trochu již domluvený, ale mám v plánu oslovit ještě pár zajímavých lidí, tak uvidím, jestli se mi to povede.
 • Příběh Bumerang dočasně pozastavuji. Očekávala jsem větší ohlas, ale popravdě je to nejméně čtený koncept na celém blogu. Navíc má múza má dovolenou.
 • Chci svůj blog zviditelnit a získat pravidelné čtenáře. Chybí mi zpětná vazba, která by mě ujistila v tom, že má slova alespoň někoho zajímají. Chtěla bych to napravit a vylepšit, co to jen půjde.

Komentáře

 1. Tá fotka sa mi veľmi páči. :) A maľba tiež, ako som už spomínala, keď sme si písali. :) A ja som rada, že som ťa spoznala nie len prostredníctvom blogu, ale aj prostredníctvom toho, že si občas spolu píšeme. Najviac ma teší, že som našla niekoho, kto rozumie mojím problémom, ktoré sa vyskytujú pri očnom hendikepe, ktorý mám. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle je moc hezký článek. Obdivuji tvou korektorskou činnost. Vlastně jsem ani nevěděla, že se dělá korektura textů na wattpadu - příjemně mě to překvapuje, protože to vypadá, jako by to tam nabíralo na kultivovanosti.
  Tvoje fotka v záhlaví blogu je skvělá. Stejně tak se mi moc líbí ten obrázek, který jsi namalovala. Tvé zálibě v sypaných čajích také rozumím, ten jahodový musí být opravdu super, taky bych si dala! :D
  Gratuluji k úspěšně složeným zkouškám a jsem přesvědčená, že se ti podaří tvůj blog nějak zpropagovat. Mně se moc líbí a určitě nebudu jediná.
  Měj se hezky i v únoru!

  OdpovědětVymazat
 3. Na wattpad bych také mohla zavítat. A jinak souhlasím, Nickelback jsem jeden čas poslouchala pořád a tady ta písnička není výjimkou. :-) Ta fotka je moc krásná, viděla jsem ji na instagramu a velice mě nadchla. Musím objevit nějaký jooo moc pěkný diářek a taky si tam zapisovat. :-)

  A doufám, že si skutečně každý den zapisuješ, protože to je fakt neskutečně dobrá věc a já ti v ní fandím! A děkuji, že jsi mě zmínila, zahřálo mě to u srdce, ale to ty už určitě víš! ♥

  Ve všech cílech ti držím palečky, hodně moc se těším na články o poezii a rozhovory, protože jsem je sama dělala a stále dělám. :-) A myslím si, že čtenáře si brzy získáš, píšeš totiž velice dobře! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Moc se mi líbí myšlenka zapisovat si každý den to, co se mi ten den událo :) Držím palce, ať se ti podaří tvoje cíle zrealizovat :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.