Přeskočit na hlavní obsah

TOP 7 – listopad 2017

Poslední ryze podzimní měsíc za námi. Abych byla upřímná, dnešní článek pro mě bude celkem velký oříšek. Proč? Ani pořádně nevím, co pozitivního se odehrálo. Mám pocit, že se kazilo vše, co se zkazit mohlo. Ale aspoň se pokusím na něco přijít.
Má milovaná spolubydlící (Zdravím tě, Áďo!) mě svým „nestíhám povinnou četbu“ vyhecovala k tomu, abych to čtení skutečně nenechala až na prosinec. Za tenhle měsíc jsem tedy přečetla více než deset knížek. Ale kterou vybrat?

Konec českého tisku? Kniha, kterou mi doporučil spolužák. Jedná se o „studii“ bývalého ostravského redaktora Bořivoje Čelovského. Byla sice vydána v roce 2001, tudíž jsou některé informace již zastaralé, ale i tak bylo zajímavé si přečíst o tom, jak vypadaly regionální a celostátní deníky v 80. a 90. Letech minulého století.


Žhář od Egona Hostovského. Jedna z knih na mém seznamu povinné četby. Zpočátku se mi příběh vůbec nelíbil, ale pak nastal nějaký zlom. Myslím si, že tuhle knihu si ještě někdy přečtu znovu.Ano, já se skutečně polepšila!

Šálky zeleného čaje od autorky denisemooneje romance vyprávějící o dívce, která se rozhodla cestovat. Během svých toulek a pití oblíbeného čaje si píše deník. Příběh je psaný opravdu čtivě a ihned jsem se do něj zamilovala.Opět němčina. Protože můj oblíbený německý zpěvák Adel Tawil vydal nový klip a písničku So schön anders. Nevím, co mě uchvátilo víc – jestli klip, nebo samotná písnička. Možná oboje. Tak či tak je to další z písniček, které mi momentálně hrají každý den. Ach ta závislost…Na doporučení kamarádky jsem jednou navštívila malou kavárnu nedaleko centra Olomouce Traffic Coffee. Od té doby mě tam mají jednou nebo dvakrát týdně, protože jsem si to tam zamilovala. Kávu vám mile rádi přichystají s sebou, což využívám především při cestě do školy. Navíc slečny u obsluhy umí kreslit krásné obrázky do latté. Takže doporučuji!Od začátku nového semestru jsem se naučila vstávat dřív (okolo půl osmé). A díky tomu jsem schopná někdy vstát i v šest ráno a kochat se takovým krásným výhledem. Je to kouzelné a uklidňuje mě to. Nejde to popsat slovy…Děkuji za takové lidi! Vždy mi dokáží zvednout náladu. Já nedělám nic převratného, jen se chovám jako kamarádka a zajímám se. Nic víc v tom není. A tohle je ta nejkrásnější odměna!
Kdy jsem nejšťastnější? Když mi do uší hrají mé oblíbené písničky a v ruce držím kelímek s kávou. Říkejte si, co chcete, ale tohle je můj relax! Láska.


Objevila jsem zahraniční „blog“, na kterém se nachází články psané člověkem se zrakovým postižením. Budete-li mít chvilku a nevadí vám angličtina, určitě se podívejte a přečtěte si něco.

Užívala jsem si poslední podzimní dny!


Nakupovala jsem knížky. Opět jsem navštívila svůj oblíbený antikvariát na ulici Palackého v Olomouci. Odnesla jsem si pár klasik, ale také další Nesbeho knížku do sbírky! K tomu jsem si objednala novou knížku mé oblíbené blogerky Mozaika Tichá a už se hrozně těším, až si ji přečtu. Určitě pak bude zase „recenze“.


Nápady na příběhy, články, fotky a podobně mě napadají kdekoli. Ve škole, ve vlaku, v tramvaji. A ne vždy jsem u sebe měla svůj sešit na nápady, tudíž jsem si koupila tenhle krásný malý fialový, který se vejde skutečně do každé tašky. A navíc jsem objevila ten krásný se sovičkou!A jaký byl váš listopad?


Komentáře

 1. Dúfam, že sa bude knižka páčiť. :)

  http://mozaikaticha.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už se na ni hrozně těším! Ve čtení mi zatím brání povinná četba, tak snad přes Vánoce :)

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.