Přeskočit na hlavní obsah

TOP 7 – říjen 2017

Stromy se oblékají do barevných podzimních kabátků, já si kupuji šálek dobré horké kávy a kráčím parkem. Podzim je v plném proudu a měsíc říjen je u konce. Hektický, únavný, ale i tak se pokusím najít alespoň něco málo pozitivního. Máme tady další TOP 7!
Seznam povinné četby ke zkoušce je sestaven a mně nezbývá už nic jiného, než všechny ty tituly přečíst. K mému štěstí jsou to knihy poměrně přijatelné. I tak jsem si ale před tímhle „maratónem“ našla čas a dočetla sedmý díl ze série Jo NesbehoSněhulák. Možná knihu znáte díky filmu, který šel před pár týdny do kin. Film jsem doposud neviděla, ale chystám se na něj. Plánuji pak napsat nějakou recenzi, ve které ho srovnám s knihou.

K samotné knize – za ten konec jsem ráda. Popravdě mi tenhle díl přišel dosti drastický, ale jsem s ní spokojená. Vrah? Nevím proč, ale někde v hloubi mysli jsem to tak trochu tušila. Ten člověk mi prostě už od začátku nebyl sympatický. A jsem neskutečně ráda, že to takhle skončilo. A nebudu vám lhát, v průběhu knihy jsem zažila pár menších infarktů.

Čtení na Wattpadu absolutně zanedbávám! Nemám chuť, nemám náladu. Přečetla jsem jen asi jednu knihu, na kterou jsem psala recenzi. Tudíž tahle kategorie zůstává tento měsíc prázdná. Pokusím se to v listopadu napravit!

A opět tu máme mou německou úchylku! Úplnou náhodou jsem narazila na písničku So wie du bist od MoTripa. Zaujala mě díky textu. A především jeden verš, který je dosti pravdivý: „Lass die andern sich verändern und bleib so wie du bist.“ (Nech ostatní, aby se změnili, ale ty zůstaň taková, jaká jsi.)


Začala jsem více ujíždět na kávě. Ne proto, že by mi začala více chutnat, ale proto, že mě dokáže alespoň trochu udržet při životě, když se musím učit, dělat korektury nebo prostě být vzhůru.

A jestli je něco, co bych mohla jíst každý den k snídani, je to tenhle jogurt – Jogobella jablko a skořice! Pokud ho nemám v lednici, nemá moje ráno žádný smysl.
Pár dní zpátky jsem byla opět v Čechách. Zpátky na místech minulosti. A naprosto čirou náhodou jsem pořídila tuhle fotku. V první chvíli jsem si říkala, že není ničím zajímavá. Ovšem ve chvíli, kdy jsem se na ni podívala o několik hodin později, zjistila jsem, že i bez filtru je naprosto nádherně vidět tamní přírodu. Ten okamžik, kdy vysvitlo sluníčko a vše bylo nádherné.K tomuhle asi nemám moc co dodat. Tahle holčina prostě ví, kdy má říct ta správná slova. Ona a Nici jsou dvě holky, které mě během čtyř dnů dokázaly tak moc potěšit, že si to ani nezasloužím!Asi největší novinka – začala jsem dělat editorku pro webovou verzi studentského časopisu naší univerzity Helena v krabici. Konkrétně je pod mou péčí rubrika Co nového. Vnímám to jako neskutečně potřebnou praxi a zároveň mě to donutí číst nějaké články, které jsou i mimo můj okruh zájmu. Určitě se mrkněte, občas tam vychází hodně zajímavé věci.
Objevila jsem další pěknou kavárnu v centru Olomouce – Café La Fée. A také jednu v centru Kolína – Kavárna štěstí –, ve které za každou kávu získáte stírací los. Já třeba vyhrála padesát korun.Navštívila jsem místa své minulosti, zavzpomínala si, nabrala inspiraci pro další tvorbu.

Na blogu jsem založila novou rubriku – rozhovory. Budu vyzpovídávat různé lidičky na internetu. V blízké době by mou obětí měla být jedna slečna, která je poměrně známá na Twitteru. Máte se na co těšit!

Byla jsem poprvé volit! A ačkoli mě výsledek voleb dosti znepokojil a měla jsem chuť si sbalit kufry a utéct, jsem docela ráda, jak se to nakonec zlomilo. Přiznejme si – mohli jsme dopadnout i hůř!

Má prvotina – No Comment – na Wattpadu získal 70k přečtení!


A jaký byl váš říjen?

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.