Přeskočit na hlavní obsah

Liebster TAG

Před pár dny jsem byla nominovaná od Elizabeth z blogu Mozaika Ticha do Liebster tagu. Jedná se o deset otázek, které si blogeři navzájem pokládají, a následně vymyslí své otázky a nominují další lidičky. Celkem jednoduchá a sympatická podpora malých blogů a začínajících pisálků (jako jsem i já sama). Tak jdeme na to!

Zdroj

1. Který žánr knih/filmů je tvůj nejoblíbenější?

To opravdu hodně záleží na samotné knize/filmu. Poslední dobou ale hodně čtu buď detektivky, nebo nějakou klasiku (povinná četba ke zkoušce). Na filmy moc nekoukám. Naposledy jsem viděla Sněhuláka, na kterého najdete recenzi zde.

2. Kdybys na sobě mohla něco změnit, co by to bylo?

Každý na sobě máme co zlepšovat. Ovšemže jsou nějaké vzhledové věci, které bych na sobě změnila, ale máme se mít rádi takoví, jací jsme, ne? Kdybych měla změnit něco na své povaze, asi bych chtěla být méně citlivá a méně urážlivá.

3. Zima, nebo léto?

Vždy se začnu smát, když se mě někdo na tohle zeptá. Protože nemám ráda ani jedno z těchto období. Preferuji jaro (příjemné teplo) a podzim (barvičky!).

Zimu mám ale stále o něco malinko raději než léto. Člověk se přeci jen může zachumlat do svetru, uvařit si teplý čaj nebo svařák a lenošit v posteli.

4. Umíš si představit život bez blogu?

Ano i ne. Nejsem ještě ta „blogerka“, která by se svým blogem něco dokázala. Svůj blog beru jako nějakou „úlevu“ od každodennosti. Kdybych ho neměla, asi bych více spamovala své kamarády nebo svůj Twitter. Takže ano, asi bych si ten život dokázala představit, ale nechci.

5. Máš ráda umění (v jakékoli podobě)?

Ano! Ať už se jedná o literaturu, hudbu nebo výtvarné umění. Miluji umění.! Je to taková radost něco tvořit. Umění často dokáže daného člověka lépe prezentovat než slova samotná.

6. Jaké je tvé vysněné povolání?

Spisovatelka. Ale to je v našich podmínkách (tím míním český a slovenský knižní trh) nereálné. Tudíž jsem se omezila na editorku online magazínu, korektorku, podílení se na tvorbě e-knih nebo nějakou pozici v Knihovně a tiskárně pro nevidomé K. E. Macana.

7. Co se ti naposledy zdálo?

To byl opravdu šílený sen! Byly tam mé dvě spolubydlící z minulého roku, nějaký koncert a docela dost zábavy (a alkoholu). Vypadá to jako docela pěkná předpověď budoucnosti…

8. Je něco, co by ses chtěla naučit?

Chtěla bych si zlepšit svoji němčinu a angličtinu. Chtěla bych nějak obnovit své hraní na flétnu. A pokud je něco, co bych se chtěla naučit úplně od nuly, je to jezdit na skateboardu! (Asi trochu primitivní přání…)

9. Dokázala bys žít bez internetu?

Ne. A vím moc dobře, že teď zním jako hrozný závislák, ale je to tak! Jsem asociální introvert, který dokáže nějak fungovat jen na internetu. Současně mi internet poskytuje možnost publikovat mé příběhy a získat nějakou odezvu. A současně díky mému zrakovému problému je pro mě internet, a celkově moderní technologie, „brána do světa“ (kvůli knihám, informacím, mapám a podobně).

10. Co bys chtěla ve světě změnit, kdyby se to dalo?

Je toho hodně. A nejsem si jistá, že by bylo vhodné se o všem zmiňovat. Zmíním tedy jen lidskou toleranci. Lidé by měli být více tolerantní a empatičtí vůči lidem se zdravotními problémy (fyzickými i psychickými). Neměli bychom brát ohled JEN na sebe samotné, ale i trochu na druhé. Občas lidem nedochází, jak snadno dokáží druhým ublížit.

 OTÁZKY:

1) Jaká kniha v tobě naposledy vyvolala nějakou silnou emoci (pláč, vztek…)?
2) Jaký styl hudby posloucháš?
3) Bez jaké sociální sítě bys nedokázala žít?
4) Jak často se věnuješ sama sobě?
5) Káva, nebo čaj?
6) Co ti naposledy udělalo největší radost?
7) Na jakém nejkrásnějším místě jsi byla? (Klidně připoj fotku.)
8) Sladké, nebo slané?
9) Co tě činí šťastnou?
10) Jsi spíše introvert, nebo extrovert?

A nominovat bych chtěla:

a
JANČU z blogu happi-er.blog.cz


Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.