Přeskočit na hlavní obsah

Ptáček modráček

Sociální síť Twitter v České republice používá asi 300 000 uživatelů (podle výzkumu z roku 2016). Stále zaostává za Facebookem a stále je Twitter populárnější spíše v zahraničí než u nás. Nicméně i v České republice si v srdcích mnoha lidí našel své místo. Jako právě v tom mém. A dnes vám povím proč!Svůj první a zároveň současný účet na Twitteru jsem si založila v srpnu roku 2012. Už přesně ani nevím, jaký byl můj podnět. Profil jsem si hezky založila, ale nepoužívala ho. Pak mě má spolužačka vtáhla do víru hudby One Direction a společně jsme začaly na Twitteru sledovat profily právě těchto pěti zpěváků.

Po nějaké době mě to omrzelo. Asi jsem z toho vyrostla. Takže můj Twitter opět ležel ladem. Opět nepoužívaný.

V roce 2015 jsem ho začala používat znovu. Opět si nepamatuji, jaký byl podnět, ale od té doby mě to nepustilo. Twitter jsem si pomalu ale jistě zamilovala a dnes je to má nejoblíbenější sociální síť.

Proč?

Jak už jsem zmiňovala výše, Twitter v Česku moc lidí nepoužívá. Tudíž je to pro mě sociální síť, kde si můžu „vylévat své pocity“, aniž by to četli mí kamarádi, které mám na Facebooku.

Současně mi přijde, že díky malému okruhu uživatelů, jsou lidé na Twitteru často upřímnější. Schovají své reálné já za výstižnou přezdívku, ale píši to, co si skutečně myslí, jací skutečně jsou.

V návaznosti na právě zmíněný fakt mi přijde, že lidé jsou otevřenější. Občas jsem svědkem takové podpory i pro někoho, koho ostatní znají prakticky jen přes Twitter. A to mě vždycky tak zahřeje u srdíčka!

Dále se na Twitteru shromažďují velice nadaní jedinci. Jak v malbě, hudbě i psaní. Blogeři, Wattpad autoři, hráči na kytaru, tanečníci, zpěváci…

Twitter je skvělým místem pro introverty. Takže pro lidi, jako jsem já sama.

Zkrátka jsem na Twitteru našla spoustu skvělých lidí. A jistým způsobem – a teď to nejspíš bude znít divně a asi se mi budete smát – mě Twitter i změnil. Začala jsem na něj psát jako pesimistická introvertka. A tím, že jsem viděla, jak jsou na tom někteří lidé špatně, jsem jim chtěla pomoci. Snažila jsem se je motivovat, chtěla jsem, aby se smáli. A tím jsem se smála a motivovala i já sama. A z věčného pesimisty se stal někdo, kdo to už vidí trochu růžověji a věří sám v sebe.

A současně jsem objevila dušičky, se kterými sdílím poměrně dost názorů. Za což jsem ráda.

Na závěr bych si zde dovolila vyjmenovat tři slečny, které ráda sleduji, a myslím, že si svou oblibu u ostatních zaslouží.Máte Twitter? Jaký na něj máte názor vy?


Komentáře

  1. Twitter mám hodně ráda. Taky je jednou z mých nejoblíbenějších sociálních sítí. Začala jsem ho používat teprve tento rok, ale myslím, že mě jentak neomrzí :)

    OdpovědětVymazat
  2. Ja zacala, ale nikdy vlastne nepouzivala :(

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.