Přeskočit na hlavní obsah

Motivace

Asi nejsem první ani poslední člověk, který má občas chuť si zalézt do postele a odtrhnout se od světa, který na něj má příliš mnoho požadavků. Je přirozené mít občas období, kdy nechcete dělat nic, protože jste tak moc unavení, že nezvládáte ani vstát do práce či do školy. Není v silách lidského organismu a ani lidské mysli, abychom fungovali každý den na sto procent. Nejsme roboti.

A jelikož s problémem demotivace, pocitem méněcennosti a tendencí vykašlat se úplně na všechno mám poměrně dost zkušeností, rozhodla jsem se s vámi podělit o pár tipů, jak se motivovat.
Hudba. Pro mě a myslím, že i mnoho z vás, je hudba neodmyslitelnou součástí života. Schválně - kolik z vás taky nesnáší ten pocit, když si zapomene sluchátka doma na stole. Jo, úplně to nenávidím…

Hudbu poslouchám téměř kdekoli a kdykoli - ve škole (mimo výuku samozřejmě… haha), v městské hromadné dopravě, ve vlaku, na ulici, doma… A od maturity jsem zjistila, že se sluchátky v uších se mi i dobře učí. Tento fakt hodně mých kamarádů nedokáže pochopit, ale mně hudba vážně pomáhá. Při učení si konkrétně pouštím buď soundtracky z Harryho Pottera, nebo nějakou klasiku (Mozart, Beethoven…).

Ve chvíli, kdy jsem ve stavu, že bych nejraději se vším praštila a zakopala se dvacet metrů pod zem - což vzhledem k nedávno uplynulému zkouškovému období bylo takřka dennodenně - si musím pustit nějakou motivační hudbu. A právě za tímto účelem jsem si na YouTube vytvořila seznam videí, ve kterém si postupně střádám písničky a videa, která mě vždy naplňují energií a motivují mě.

Pár jich sem hodím…

A na hudbu právě navazují výše zmíněná motivační videa. Dobře, zatím mám jen dvě nebo tři oblíbená, ale chápete.

Doporučuji toto:To jsou takové ty jednorázové motivace. Za posledního půl roku se mi ale osvědčilo i něco jiného. Je to takové trochu klišé, kterému jsem nikdy nevěřila. K mému překvapení to funguje.
Základem je dělit se o maličkosti - s kamarády, rodinou, nebo v mém případě s Twitterem (ehm, to zní docela smutně…). Ať se vám cokoli povede, nebojte se o to podělit se svými kamarády. Ano, možná se vám občas budou chvíli smát, že se radujete z úplných nesmyslů, ale věřte mi - oni z vás mají radost.


Fotky všude kolem. Nikdy jsem nebyla člověk, který měl potřebu vyvěšovat si po stěnách fotky svých kamarádů, vysněných míst a podobně. Pak mi ale došlo, že to vlastně není tak úplně špatný nápad. A tak mi teď nad stolem visí provázek plný fotek mých nejbližších přátel, mých oblíbených míst a mnohého dalšího.


Sny a přání. V životě člověka je důležité mít sny. Ať už jsou sebebláznivější. Všechno je možné! Já si třeba svých sedm přání na tento rok sepsala do diáře a mám je neustále u sebe. Je důležité myslet na své sny a jít si za nimi. Protože život je o tom, abychom si plnili své sny!

Řekla bych, že každý máme ve svém okolí člověka, který nám neustále bude stavět do cesty překážky, říkat, že nic nedokážeme. Ve většině případů se jedná o závist. Přišla jsem na to, že je opravdu zbytečné se zaobírat lidmi, kteří jsou sice občas docela fajn, ale když přijde na otázky vašich snů a měli by vás podpořit, akorát vás jen kopnout...


Ehm, jo… Chtělo se mi vážně brečet. Protože není nad to, když se někdo jen směje cizímu neštěstí. YEY!

Poučení - s takovými lidmi opravdu nemá cenu komunikovat a akorát si kvůli nim ničit nervy!

A co je asi nejhlavnější motivací? Zastavit se a představit si, jaký svět bude, až svého snu dosáhnete. Protože ho jednoho dne dosáhnete! Protože stačí jen věřit! A pak se jednoho dne vysmějete vy těm, kteří se smáli vám a říkali, že to nedokážete.

A jak se motivujete vy?


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.