Přeskočit na hlavní obsah

Dobrý konec špatného dne

Zabouchnuté klíče, dobíhání každého autobusu, vylité pití v tašce, zaspání, nepovedený referát nebo test, buzerace od nadřízeného - a takhle nějak může dopadnout špatný den. Asi to známe všichni.

Ne vždy je svět tak krásně růžový a prohánějí se po něm jednorožci. Občas zkrátka všechno stojí za starou belu a člověk by se nejraději na místě odstřelil.

A takové období jsem měla před nějakou dobou i já. A proto vám dnes přináším několik tipů, jak si alespoň drobností zpříjemnit ten mizerný den.

Protože je důležité se odměňovat i za nepovedené věci!


Káva


Nevím jak vy ostatní, ale já jsem milovník kávy. Nepatřím mezi ty kafeholiky, kteří musejí mít kávu nonstop čtyřiadvacet hodin, ale potřebuji denně alespoň jeden hrnek. A proto není nic lepšího, než si po nepovedeném dni dopřát nějakou drahou kávu z McCafé nebo Starbucks. Nějakou, kterou máte opravdu rádi. Protože taková vídeňská káva se šlehačkou a čokoládou? Kdo by si pak dělal vrásky ze špatného výsledku z testu.


Sushi

Další takové dobré antidepresivum. Uznávám, že je to poměrně dražší. Trochu… V mém případě si sushi jako odměnu za špatný den dávám jen v případě, že cestuju RegioJetem. Haló, sushi za osmdesát korun! Jsem chudý student…

Film nebo seriál


Činnost, kterou často kombinuji se šálkem svého oblíbeného čaje. A jelikož tyhle špatné dny mívám v době, kdy jsem na koleji, prostě si strčím do uší sluchátka, pustím si svůj oblíbený film nebo seriál a bumbám čajíček. Mozek vypne a je mi zase dobře.

A pokud vám to mamka dovolí, zahrabejte se k tomu do peřin a vykašlete se na celý svět. Protože tahle chvíle je jen vaše!

Hudba


Další má velice oblíbená činnost. Dám si teplou sprchu, zahrabu se do postele, dám sluchátka do uší a pustím si nahlas své oblíbené písničky. Ano a pak se mě spolubydlící ptají, jestli jsem neohluchla. Ehm… já jen relaxuju. Nechte mě žít!

Čerstvý vzduch


Klidně se i v devět hodin večer seberte a jděte ven! Pusťte si své oblíbené písničky, zajděte si pěšky do své oblíbené kavárny. Usmívejte se na svět a říkejte si, že to mohlo dopadnout i hůř.


Ono ani nejde o to, jak moc ten den byl špatný. Důležité je, že si na jeho konci dokážete říct, že alespoň něco bylo dobré. Nebojte se po špatném dni prostě se sebrat a jít si čímkoli udělat radost. Pustit si film, hudbu nebo si něco koupit. Je to úplně jedno…

A jak vy se vyrovnáváte se špatnými dny?

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.