Přeskočit na hlavní obsah

TOP 7 – červenec 2018

První měsíc oficiálních prázdnin za námi. Popravdě jsem na konci června neměla jasnou představu o tom, co budu dělat. A stejně tak nejistě začínám psát i tuhle TOP 7. S myšlenkou, že vlastně nevím, co budu psát, a netuším, co bude na konci.


KNIHA

Polepšila jsem se. Každý den čtu. Dočetla jsem sérii od Dana Browna (možná napíšu nějaký souhrnný článek), začala jsem číst Hunger Games, přelouskala jsem nějaké básnické sbírky a přečetla jsem i bestseller Mléko a med (článek najdete ZDE). A malými krůčky pokračuji i v četbě Nesbeho. Ale co se týče oblíbenosti, určitě vítězí Dan Brown. Jsem se do jeho knih úplně zamilovala.


PÍSNIČKA

Na tuhle písničku jsem narazila úplnou náhodou. Ale hned při prvním poslechu si mě získala. Není zrovna dvakrát optimistická, ale je od srdce. A to je podle mě při torbě čehokoli důležité. Portyho možná někteří znáte. A já s vámi chci dnes sdílet jeho písničku Scénář.


FOTKA

Tuhle fotku (respektive její obměnu) můžete vidět nahoře v záhlaví blogu. Původní fotka je už přes rok stará. Fotila jsem ji v Komenského sadech a jsem si docela jistá, že jsem ji v některé z minulých TOP 7 zmiňovala. Obohatila jsem ji jen o drobnou úpravu. A mám ji hrozně ráda.


UDÁLOST

Původně jsem o téhle události chtěla psát samostatný článek, ale mé plány se změnily a já místo tři besed navštívila jen dvě. Navštívila jsem akci, kterou zaštitovalo Knihcentrum.cz ve spolupráci s Meltingpot. Jednalo se o besedy s různými autory o jejich knihách  a o tom, co dělají. Já konkrétně navštívila besedu s Jiřím Drahošem a s Kovym.

Jiří Drahoš hovořil nejen o své knize, která shrnuje nejen jeho roky působení v čele Akademie věd, ale rovněž o své kandidatuře v prezidentských volbách. Vyprávěl o aktivitách, které s manželkou podnikl v rámci volební kampaně. A hovořil rovněž o školství, vědě a výzkumu a svém působení právě na Akademii věd.


Beseda s Kovym se naopak točila – kromě jeho knihy – kolem YouTube, sociálních sítí obecně, internetové tvorby a kreativity. Vyprávěl zážitky ze života, zmínil pár detailů ohledně psaní zmiňované knihy a stejně jako Jiří Drahoš se vyjádřil k problematice fake news.


Obě besedy se mi líbily. Nelituji, že jsem je navštívila, a rozhodně to byla příjemně strávená dvě odpoledne. Doufám, že příští rok bude opět nějaký pěkný program.

PSANÍ

Během tohoto měsíce jsem dopsala jeden ze svých „soukromých“ příběhů. „Soukromý“ chápejte jako fakt, že ho četli jen čtyři lidé (dva během jeho tvoření a dva po dokončení). Jedná se o Harry Potter fanfikci s názvem Bez rozdílu. A psaní jsem si neskutečně užívala!

S příběhem jsem začala loni v srpnu. A po celkem krátké době jsem jej odložila. Vrátila jsem se k němu v posledním cca měsíci a půl – a kapitoly se sypaly jedna za druhou. Osobně můžu říct, že jsem na něj pyšná. A především v posledních několika kapitolách jsem vyjádřila tolik vlastních myšlenek, že některé ráda cituji doteď.

Německý filozof Gottfried Wilhelm Leibniz kdysi řekl: „Milovat znamená ve štěstí druhého nacházet štěstí vlastní.“ A to byla má vlastní životní filozofie – aby byli šťastní lidé, které miluju.

Slova někdy nedokáží dostatečně vyjádřit naše myšlenky, naše pocity. Častokrát my sami ani nevíme, co přesně cítíme. Bolest. Smutek. Radost. Pýcha.

BLOG

Ohledně blogu tady mám dvě, možná tři věcičky:

Zaprvé jsem si dost hrála se vzhledem. Ale myslím, že jsem konečně spokojená!

Zadruhé se podařilo překonat hranici 7 000 návštěv, za což vám chci neskutečně poděkovat! Moc si toho všeho vážím. A je to prakticky rok, co jsem tenhle blog založila.

A zatřetí jsem založila sérii článků K lepším zítřkům. Ano, vyšel sice teprve první „úvodní“ článek, ale v brzké době plánuji vydat další. A věřím, že mě to bude bavit!

LIDI KOLEM MĚ

Snažila jsem se srovnat si v hlavě, kdo je pro mě důležitý, komu má cenu věnovat čas. Protože mám pocit, že o některých lidech stále pochybuji. Mám své jistoty, ale u některých začínám být i po té dlouhé době na obavách. Nicméně mi spousta z těch „jistot“ tenhle měsíc ukázala, že jsou skutečně mými jistotami, a já jsem za to neskutečně vděčná!

A jaký byl váš červenec?
Komentáře

  1. Líbí se mi, jak jsi do potterovské fanfikce zařadila Leibnizův citát. :D A tak obecně se mi zdá skvělý, že teď oficiálně můžeš o sobě tvrdit, že jsi napsala kompletní příběh. To je něco, co o sobě já říct nemůžu.
    Besedu s Jiřím Drahošem ti trošku závidím, taky bych ji ráda viděla. Měla jsem jednou možnost jít na prezidentskou debatu do liberecké knihovny, ale zrovna v ten den jsme měli stužkovák a tak jsem to nestíhala. Pak, před druhým kolem volby, jsem byla na besedě s paní Drahošovou, a taky to bylo fajn. Hlavně tam byla taková hezká nadějná atmosféra, ráda na to vzpomínám.
    Vzhled blogu je fajn, líbí se mi font písma v záhlaví. A taky gratuluji k 7000 návštěvám.:) A první fotka v tomhle článku se mi moc líbí.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.