Přeskočit na hlavní obsah

Nejlepší místa, která jsem navštívila

Během mého čtyřletého studia na gymnáziu jsem dostala spoustu příležitostí vyjet do zahraničí. A to především díky naší skvělé učitelce výtvarné výchovy, která jednak milovala cestování, jednak si každý rok vymyslela desetidenní výlet do různých zemí, aby studenty, kteří o to měli zájem, někam vytáhla. Kromě toho naše němčinářky aktivně pořádaly zájezdy do Vídně a tělocvikáři lyžák v Alpách či turistický kurz v Chorvatsku. Přiznávám, že jsem všechny příležitosti nevyužila, ale i tak jsem navštívila spoustu krásných míst. A dnes se s vámi chci podělit o pět z nich.
GENT, BELGIE

Městečko západně od hlavního města Bruselu. Leží na soutoku dvou řek a pro mnohé se jedná o takové Benátky v Belgii. Gent je univerzitní a přístavní město s hrozně milou scenérií. Byla jsem z něj naprosto odvařená! A víte proč? Lidé tam prostě sedí uprostřed města v trávě, povídají si, piknikují a relaxují. A je jim úplně jedno, že kousek od nich sem tam projede tramvaj. Navíc tam udržují pořádek! Je to hrozně milé a přátelské městečko. Strávili jsme s kamarády několik hodin sezením na takovém malém travnatém plácku. A bylo hrozně úžasný sledovat všechny ty lidičky kolem.


ÉTRETAT, FRANCIE

Obec v departementu Seine-Maritime ležící na pobřeží Lamanšského průlivu. Jedná se o turisticky vyhledávané místo, především díky monumentálním bílým útesům. Populární jsou především Porte d'Aval, Porte d'Amont a Manneporte. Čas můžete strávit procházením se po rozsáhlých travnatých plochách na útesech, kocháním se tou dokonalostí přírody nebo obdivováním kaskadérských kousků místních racků. Koupání v moři bych moc nedoporučovala, je to parádně studený. Nicméně je tam kamenitá pláž s krásným výhledem na okolní skály a útesy, takže na posezení ideální. A na vyčištění hlavy taky.


Mont-Saint-Michel, FRANCIE

Přílivový ostrov s klášterem a zálivem v severozápadní Francii je jednou z památek na seznamu UNESCO. Unikátní je v tom, že při odlivu moře „couvá“ o 10–15 kilometrů, tudíž je možné se během odlivu procházet po „mořském dně“. Uzoučké uličky, malé obchůdky, avšak davy turistů. Ale je to kouzelné místo.


ZÁMEK USSÉ, FRANCIE

Francouzský renesanční zámek, jeden z tzv. Zámků na Loiře. Byl postaven v 15. století a během století následujících se proměnil v romantické místo. Zámek bývá obrostlý růžemi, nabízí možnost posezení v krásné zámecké zahradě. Současně v době, kdy jsem zámek navštívila, byla expozice ve vnitřních prostorách v tematice Šípkové Růženky, ale nevím, jak to tam mají teď. Každopádně si myslím, že navštívit zámek Ussé – či jakýkoli jiný ze Zámků na Loiře – je určitě nezapomenutelným zážitkem.


PAŘÍŽ, FRANCIE

Myslím, že francouzské hlavní město nemusím představovat. Váhala jsem, zda mám Paříž zmínit, protože i po těch letech z ní mám smíšené pocity. Architekturou, energií a památkami je to naprosto kouzelné místo. Nicméně lidmi, podivnými uličkami a v noci – no, jednou asi stačilo, mám své zkušenosti a zážitky.
Ale rozhodně nelituji všech těch památek, které jsem navštívila. Ať už šlo o Eiffelovku a nádherný výhled z ní (až tam mi došlo, jak je člověk vlastně malinký oproti světu!), muzeu Louvre, Notre-Dame, Centre Georges Pompidou či Lucemburské zahrady. Pro oko je to opravdu krásné místo.Jak tak koukám, 3/5 míst jsou ve Francii. Ups… Každopádně si myslím, že kdybych prohledávala fotky pečlivěji, našla bych další místa. Ale to si nechám pro další článek, pokud budete mít zájem.

Navštívili jste nějaké z těchto míst? Nebo byste se na některé chtěli podívat?Komentáře

 1. Týjo, tak úplně ze všeho nejvíc mě uchvátila ta Francie, ale především ty útesy. To by bylo něco pro mě...tam bych mohla sedět celý den a ani to by mi snad nestačilo. Tam by se tvořilo! :-D Jako on je opravdu každý stát/ město něčím krásný, ojedinělý. A rozhodně moc ráda přivítám další článek na toto téma. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Všetky miesta vyzerajú krásne. A asi by som rada navštívila všetky. :) Inak skvelý článok, ako som ti už písala v správach. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Francie je opravdu krásná. Ráda bych se tam také podívala :) Moc pěkný článek.

  OdpovědětVymazat
 4. To je krásný článek :) já si pořád říkám, že jsem toho za život moc neprocestovala, ale jednou jsem to začala vyjmenovávat a vlastně toho bylo mnohem víc, než jsem si myslela. Teoreticky bych se tímhle článkem mohla inspirovat (samozřejmě s odkazem k tobě).
  Do Francie bych se taky ráda podívala. Tedy, projela jsem kousek Provence, ale nebyla jsem v Paříži, a ani ty zvěsti o turistech mě ještě neodradily od toho, abych tam taky chtěla. A na tom úvodním obrázku vidím Atomium, bylas i v Bruselu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, byla. Byli jsme tam v nějakých budovách spojených s EU a v Atomiu právě :)

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.