Přeskočit na hlavní obsah

ROZHOVOR: I am Dora

Mladá, usměvavá a sympatická bloggerka a youtuberka I am Dora si před několika týdny získala mou pozornost. Nejen díky svým cestovním videím, ale také jistou upřímností, kterou z jejích slov cítím. A proto jsem se rozhodla ji oslovit, zda by mi nebyla ochotná odpovědět na pár otázek. Souhlasila a já vám dnes přináším krátkých rozhovor.Jak ses dostala k blogování a k natáčení videí? Co tě k tomu vedlo?

S blogováním jsem začala na základce, což už je celkem dávno. V té době si všichni zakládali blogy o různých celebritách a můj první byl o Miley Cyrus. Dodnes si ho pamatuju!
Co se týče osobního blogu, tak jsem se mu více začala věnovat asi před rokem, kdy jsem si v rámci vysoké, jako svůj zápočet, měla vytvořit nějaký vlastní projekt a vést jej. No a tak vznikla I am Dora. Videa se k tomu spontánně přidala a z „úkolu” se pro mě tohle stalo nedílnou součástí mě.


Řekla bych, že s prvním blogem jsme to měly dosti podobné. Pamatuji si, že jsem také začínala u Miley Cyrus. Každý měl asi takový „vtipnější“ začátek.
Bylo vždy tvým snem cestovat? Co tě na cestování nejvíc baví? Jaké podle tebe nejkrásnější místo jsi doposud navštívila?

Upřímně? Nebylo. Nikdy jsem moc nechápala, proč lidi jezdí na dovolené. K čemu? Jenže jak jednou vycestuješ, tak to pochopíš. Nikdy nevíš, co tě čeká, každé místo je naprosto jiné. Pokaždé se naučíš něco nového, potkáváš lidi, sdílíš s nimi příběhy a společně se inspirujete, motivujete a posouváte dál. A nejkrásnější místo? To je těžké. Líbilo se mi Španělsko (nejen kvůli těm snědým chlapcům), ale Anglie mi taky učarovala.Tvá poslední videa nesou jistou myšlenku – #SdilimRealitu a #StaySingle. Máš v plánu tyhle své myšlenky rozvinout a věnovat se jim i v budoucnu?

Nevím, jestli budu rozvíjet zrovna myšlenku býti single, ale na druhou stranu pod sdílení reality spadají vlastně všechna témata, která na YouTube řeším. Rozhodně se chci více věnovat tématům, která jsou občas tabu, než abych tvořila rádoby vtipná videa, i když vím, že s těmi bych měla asi větší úspěch.


Právě tvé video #SdílímRealitu mě hodně zaujalo, protože v dnešní době, kdy Instagram „udává“ ideál krásy, se o realitě pomlčuje a je potlačována. I když v posledních týdnech bych řekla, že se o tom opět začínají rozbíjet debaty.
Kde hledáš inspiraci pro svou další tvorbu, pro další výlety? Je někdo, kdo tě inspiroval?

Inspirace je něco tak nespecifického! Někdy jí máš den co den, napadají tě nové věci a potom jsi zase měsíc bez nápadů a všechno, co vytvoříš, ti přijde zbytečné. Takže inspiraci nehledám, ona si mě občas nachází sama. Co se týče výletů, tak ty jsou zase čistě spontánní. Nejsem ten typ člověka, co by plánoval a měl nalinkovaný život měsíce dopředu. Inspirovali mě různí lidé a asi proto jsem tam, kde jsem, ale nejvíc ze všech mě ovlivnili lidi z mého okolí, čiže nikterak známí, ale pro mě nesmírně důležití.


Máš nějaký sen, co se týče blogu, popř. YouTube?

Pro mě bylo nepředstavitelné, že bych vůbec s něčím takovým začala a dotáhla to někam. Takže už jsem si takový sen nebo spíš cíl splnila. A co se týče čísel..Já si na ně nepotrpím. Není to o tom, kolik máš followers, odběratelů, ale o odezvě lidí. K čemu mít desítky tisíc sledujících, když od nich nemáte žádnou zpětnou vazbu na vaši práci.


A já ti proto přeji mnoho štěstí do budoucna a ať se ti vyplní všechny tvé sny a cíle. A děkuji za rozhovor.

A nezapomeňte se podívat na její BLOG, YOUTUBE kanál a INSTAGRAM, popř. FACEBOOKOVOU stránku.


Komentáře

  1. Slečna na mě působí velice příjemně a je opravdu krásná. Rozhovor mě bavil a rozhodně se těším na další takovéto články, fakt moc. :-) Jak se z jednoho nápadu může zrodit něco tak velkého, to je prostě senzační. :-)

    http://happi-er.blog.cz

    OdpovědětVymazat
  2. Slečnu neznám, ale přijde mi velice sympatická a rozumná :) Hned mě zaujalo vydeo Sdílím realitu, pravdivé a super!

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.