Přeskočit na hlavní obsah

TOP 7 – květen 2017

Nějaký ten čas se mi honilo hlavou, že bych mohla založit nějakou sérii článků, které by vycházely v nějakém pravidelném intervalu. A pak mě napadl tento koncept. Od mnoha jiných blogerek a vlogerek ho můžete znát pod názvem Oblíbenosti. Já si vymyslela název TOP 7.

A jelikož se můj reálný i virtuální život pohybuje spíše kolem tvůrčí činnost, sociálních sítí a ani zdaleka ne kolem módy, šminek a podobně, rozhodla jsem se vymyslet si i vlastní kategorie.

A dost bylo už řečí na začátek, jdeme na první článek - tentokrát to budou nejlepší věci za měsíc květen.
Mnozí z vás už možná ví, že studuji bohemistiku na vysoké škole. Což v praxi znamená, že jsem nucena neustále ležet v nějakých knihách - ať už se jedná o publikace odborné nebo i beletrii. A jelikož jsem před sebou měla zkoušku, ke které jsem za letní semestr musela mimo jiné přečíst 30 knih beletrie z 19. století - a hádejte, kdo si většinu nechal až na květen - přečetla jsem toho během měsíce května poměrně hodně.

Kdybych měla z té hrůzy - protože tomu se asi jinak říkat nedá - měla vybrat jednu, vybrala bych román Ignáta Hermanna U snědeného krámu. A to především z toho důvodu, že je na něm hezky vyobrazená lidská chamtivost a schopnost lidí se navzájem využívat pro vlastní zisk. I přes pasáže, které se prakticky neustále stereotypně opakovaly, jsem se do knihy začetla a musím uznat, že jsem s ní byla spokojená.
Když už jsme u té literární části, jako další kategorii jsem vybrala příběhu z Wattpadu.

Jen občas se mi stane, že se pozastavím nad nějakým příběhem a přečtu si více než jednu kapitolu. Jsem až moc náročný čtenář a ve chvíli, kdy příběh v první kapitole obsahuje prvky, které jsou mi silně nesympatické, zavírám ho.

Nicméně jsem před pár dny čirou náhodou narazila na jednu fanfikci. V první chvíli jsem si říkala, že pokud bude začínat tak, jak začíná většina, zavřu ji. A pak jsem se do ní začetla. A nakonec jsem se ocitla u 18. kapitoly, která je prozatím poslední.

Fanfikce Neuvěřitelná od autorky -mischelle- se tak po dlouhé době stala něčím, do čeho jsem se opravdu začetla. A i přes některé nedostatky ji přečetla. A teď netrpělivě čekám na další díly.
Další informace, kterou jste o mě možná zjistili, je fakt, že nedokážu žít bez hudby. Ať dělám cokoli, musím mít sluchátka nebo jakýmkoli jiným způsobem poslouchat hudbu. Jsem typ člověka, který dokáže v jednu chvíli poslouchat český pop, ve druhé Nightwish, Within Temptation, pak blink-182 a Sum 41 a zakončí to Justinem Bieberem. Prostě všehochuť.

V poslední době jsem si ale oblíbila české písničky a tou, kterou jsem za poslední měsíc slyšela asi nejčastěji, se stala Druhá tvář.
Taková klasická kategorie. Protože všichni mají rádi jídlo!

Za měsíc květen se mou nejoblíbenější snídaní stala ovesná kaše se sušeným ovocem. Zkrátka a jednoduše - ovesné vločky zalijete horkou vodou (já přidávám trochu sušeného sójového mléka pro lepší chuť), necháte změknout a přidáte nějaké sušené či čerstvé ovoce. Doteď jsem volila sušené ovoce (banán, ananas, brusinky, kokos), ale teď pomalu přecházím na čerstvé ovoce (jahody, jablko, nektarinky).

A z pití jednoznačně vítězí karamelové frapé z McDonald's.V této kategorii nepůjde jen o fotky pořízené v daném měsíci, ale i třeba o fotky, k jejichž úpravě jsem se dostala až teď.

A za tento měsíc rozhodně vítězí fotka, která je sice pořízena před rokem, ale upravovala jsem ji až před pár dny. Pokud by se někdo ptal, upravuji v Zoneru.Jsem osoba tak trochu závislá na Twitteru. Další moje "skvělá" vlastnost. Bez této sociální sítě bych asi už nedokázala žít.

V této kategorii vyberu každý měsíc jeden tweet - svůj nebo někoho jiného - který byl dle mého názoru nejlepší a vystihoval mou danou situaci.

Pro tento měsíc je to:Kategorie, ve které se může vyskytnout prakticky cokoli.

A za květen tady rozhodně budou mé dvacáté narozeniny. A současně úspěšně splnění nejtěžší zkoušky, která mě v letním semestru čekala.


A také bych zde ráda zmínila svůj příběh Without face, který jsem úspěšně po téměř půl roce dokončila. Zakončila jsem tak projekt, kterým jsem chtěla své čtenáře informovat o chorobě, o které se moc neví. A současně se tak vypsat ze svého vlastního života.


A co vy? Jaké byly vaše nejlepší momenty za měsíc květen?


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.