Přeskočit na hlavní obsah

TOP 7 – červenec 2017

Uběhl první měsíc oficiálních letních prázdnin. Měsíc plný smíšených pocitů, prapodivných myšlenek a nejistých kroků. Od toho ale teď upustím a pojďme se podívat na těch sedm nejlepších kategorií.


Už zde musím váhat. A to konkrétně mezi knihami Červenka nese smrt od Jo Nesbeho a Hegarty o kreativitě. Obě knihy mi svým způsobem něco přinesly. A obě si nejspíš zaslouží své místo v této kategorii.

První zmíněná kniha je pokračováním ze série Harryho Hola. Děj se tentokrát odehrává v samotném Norsku. V prvních chvílích jsem z knihy byla zmatená, protože je psána trochu jiným stylem než ty ostatní, ale po čase jsem se do ní zamilovala. Příběh je vyprávěn primárně ve dvou obdobích – současnost a druhá světová válka. A to je prostě něco pro mě!


Kniha Hegarty o kreativitě je plná inspirace. Autor zde vykládá své zkušenosti s kreativitou, nějaké ověřené postupy a rady. Na styl takových knih jsem nikdy nebyla. Dostala jsem ji ale od kamarádky a řekla jsem si, že jí dám šanci. A byla jsem nadmíru spokojená.Opět váhám. Já vím, jsem s tím dneska hrozná.

Fanfikce S rozumem v koncích od Gabuxik není na Wattpadu žádnou novinkou. Vychází někdy od roku 2015. A já mám tu čest, že mohu být jako korektorka u jejího vývoje. Není to kniha, kterou jsem tento měsíc objevila, ale je to kniha, která by si zasloužila mnohem více pozornosti. I přes veškeré mé zásady jsem se do ní zamilovala.

Jedná se o fanfikci na Harryho Pottera. Děj se odehrává v šestém ročníku a vše je vyprávěno z pohledu Hermiony. V Bradavicích dojde k takovým zapeklitým situacím, že i dvě znepřátelené koleje budou donuceny si k sobě najít cestu. Ale víc vám neprozradím. Přečtěte si!Našlo by se hodně písniček, které jsem si za tento měsíc oblíbila. Nicméně cítím potřebu sem opět dát Linkin Park a uctít tak Chesterovu památku. Na jejich hudbě jsme vyrůstala. Ale to asi většina z mých vrstevníků. Všichni mi říkají, že se nemám bát, že si najdou nového zpěváka. Chestera ale NIKDY NIKDO už nenahradí!

Takže tady je Lost In The Echo.Dobře, dám sem ještě jednu. Oblíbila jsem si německého zpěváka Adel Tawila. A hrozně se mi zalíbila jeho písnička Ist da jemand.
Oblíbila jsem si vychlazený černý čaj s citrónem. Kamarádka mi totiž jeden hrozně dobrý přivezla z Anglie.

Z jídla vládne jakékoli ovoce – angrešt, meruňky, maliny. Jo a cuketa! Tu miluju.

Já vím, kvalita by mohla být lepší. Ale mně se prostě líbí. Vystihuje to, co mám na srdci. Což asi pochopím jen já sama. Nicméně jsem se do té fotky zamilovala. Proto tu dnes je.


Tweet měsíce naráží na to, o co jsem se pokoušela. Prostě vypnout. Nereagovat na zprávy, telefony a prostě být jen sama se sebou a svou rodinou. Bohužel to nedopadlo tak, jak jsem očekávala.S kamarádkou jsme byly v Praze. Článek si můžete přečíst zde.

Po dlouhém rozhodování a spekulování jsem se přesunula z domény blog.cz na tuto. Jsou to asi dva dny a zatím jsem spokojená, i když se tu stále moc nevyznám. Tak snad časem.

Udělala jsem radost tím, že jsem někomu poslala dopis.


A jaký byl váš první měsíc prázdnin?


Komentáře

  1. Krásny článok. Je fajn tešiť sa z maličkostí. 😊

    http://mozaikaticha.wordpress.com

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.