Přeskočit na hlavní obsah

Rozhovor s -mischelle-

V  květnových TOP 7 jsem v kategorii Wattpad příběh zmiňovala příběh Neuvěřitelná. Sotva jsem článek dopsala, příběh byl dopsán celý. A mě napadlo napsat autorce, zda by mi nebyla ochotná odpovědět na pár otázek, které se příběhu týkají. Souhlasila.

Dovolte mi, abych vám představila -mischelle-!Zdravím Tě! Představ nám nějak stručně děj příběhu Neuvěřitelná.

Příběh je o dívce jménem Janette, která žije v dětském domově, do kterého zavítá parta youtuberů, mezi kterými je i youtuber Kovy, se kterým se postupem času Janette sblíží a on jí nakonec pomůže dosáhnout jejího snu - chodit na taneční školu.


Ano, youtuber Kovy - je nějaký speciální důvod, proč sis vybrala právě jeho?

Žádný speciální důvod jsem neměla. Vybrala jsem si ho, protože jsem ho v době, kdy jsem tento příběh psala, hodně sledovala a taky protože bylo hodně populární o něm na Wattpadu psát.

Na Wattpadu je spousta čtenářů, kteří si zakládají na tom, že jména postav, jejichž příběh se odehrává v České republice, by měla být ryze česká. A jméno tvé hlavní hrdinky je převzato z francouzštiny. Jak se k tomu stavíš ty sama?

Vzhledem k tomu, že skoro všechny hrdinky z mých příběhů, před Neuvěřitelnou, měly cizí jména, byla jsem na to zvyklá a dala jsem hlavní hrdince cizí jméno už automaticky, ani mě nenapadlo, že je to asi trochu divné, když žije v České republice. Mně se stejně více líbí cizí jména než česká, takže mi tohle nevadí a nezakládám si na tom jako někteří.

Teď už k samotnému příběhu. Téma dívky žijící v dětském domově, které někdo pomůže ke splnění jejího snu. Inspirovala ses v nějakém jiném příběhu, nebo se jedná o tvou vlastní myšlenku?

V žádném jiném příběhu jsem se neinspirovala. To, že bude hlavní hrdinka žít v dětském domově, mě napadlo díky mé bývalé kamarádce, která o tom chtěla psát, ale pak ji psaní přestalo bavit. A to, že jí někdo dopomůže ke splnění jejího snu, mě tak nějak samo napadlo postupem času, když jsem tento příběh psala.

Hodně autorů v příběhu zrcadlí kousek sama sebe. Propůjčila jsi i ty nějaké postavě své já?

V tomto příběhu ne, asi proto, že jsem ho zezačátku nevymýšlela sama a bývalá kamarádka, o které už jsem psala, docela dost nastínila povahu postav.

Mezi klíčovými slovy jsem si všimla "lovestory". Při samotném čtení mi příběh ovšem jako nějaká "romanťárna" nepřišla. Bylo to "lovestory" myšleno tak nevýrazně, jak je naznačeno, nebo jsi od té myšlenky nakonec upustila?

Pravda, s tou lovestory mi to nějak nevyšlo. Ze začátku jsem chtěla, aby to byla romanťárna ale pak jsem zjistila, že takové příběhy psát zatím ještě neumím, takže to dopadlo tak, jak to dopadlo, a nakonec jsem i ráda, že to není moc přeslazený příběh.

Za to ten příběh právě oceňuji! Existuje plno fanfikcí, které pojednávají o lásce, tahle díky tomu vybočuje z řady.
Jsi celkově spokojena s tím, jakým směrem se příběh vyvinul, jak jsi ho zpracovala?

Musím říct, že spokojená jsem, nic bych na příběhu neměnila a to i přes to, že to je jeden z mých prvních pokusů něco napsat.

Každý autor je tak trochu egoista a narcis. Je nějaká konkrétní pasáž, na kterou jsi opravdu pyšná?

Nejvíc pyšná jsem asi na úplný konec příběhu, kdy se Janette se všemi loučí. Tato pasáž se mi nejvíce líbí.

Ano, s tím souhlasím. Samotnou mě to málem donutilo k slzičce.
Jaké byly celkově reakce čtenářů? Setkala ses i s lidmi, kteří tvou práci kritizovali?

Já si myslím, že u tohoto příběhu jsem se s žádnou kritikou nesetkala, nebo si to aspoň nepamatuju, takže to nemohlo být nic hrozného. Všechny reakce od čtenářů byly naštěstí pozitivní.

Přemýšlela jsi nad nějakým pokračováním?

Ano, přemýšlela a plánuji nějaké sepsat, až dokončím nějaký z mých dalších příběhů.

Přibliž nám celý proces tvoření příběhu. Psala jsi jednorázově - sedla k počítači a napsala kapitolu, poupravila a zveřejnila - nebo sis s nimi hrála a věnovala jim i několik dní?

Psala jsem jednorázově. Abych se přiznala, moc jsem nad kapitolami nepřemýšlela a právě to mám na tomto příběhu ráda, protože je pro mě takový oddechový. Většinou se mi třeba něco zajímavého zdálo a já to pak do něho nějak zakomponovala, jako třeba návštěva obchodního centra. Celá tato kapitola je vlastně jeden můj sen.

Má další otázka se měla týkat toho, zda byly některé kapitoly inspirovány nějakými sny. Ale jelikož jsi mi na to právě odpověděla, otázku přeskočím.
Blížíme se tedy ke konci. Je něco, co bys čtenářům tohoto příběhu chtěla vzkázat?

Tak hlavně bych jim chtěla poděkovat, že můj příběh vůbec četli, za jejich skvělé reakce a ohlasy a doufám, že se všichni zase "sejdeme" u pokračování tohoto příběhu.

Já také doufám.
Na úplný konec bych ponechala tuto otázku - Čteš fanfikce o Kovym i od jiných autorů? Jsou nějaké, které bys mohla doporučit?

V poslední době moc ne, ale dřív jsem fanfikce o Kovym četla hodně. Mezi mé asi nejoblíbenější patří Without face a Omegle chat.
Děkuji moc za rozhovor!

Nemáš vůbec zač.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Dominika Elizabeth Hladíková – Odtiene dúhy

Každý máme minulost – ať už dobrou či špatnou – a každý z nás se s ní musí smířit. Je naší součástí a nikdy nezmizí. Problém nastává ve chvíli, kdy naše minulost nebyla plná duhových jednorožců a my se díky tomu uzavřeli sami do sebe. Tehdy je ještě těžší se se svou minulostí smířit. A přesně o tom píše Dominika.

Počteníčko aneb Mé oblíbené blogy

Je tomu necelých šest měsíců, co jsem se aktivně začala zajímat o ostatní blogy. Prošla jsem jich opravdu hodně – lifestyle, fashion, zaměřené na filmy, literaturu, studentský životy… A mezi tou spoustou začínajících, ale i již zaběhnutých populárních blogů jsem si našla své oblíbence. A dnes bych vám je ráda představila.

ROZHOVOR: Dominika Elizabeth Hladíková

Mladá slovenská blogerka a začínající spisovatelka Dominika Elizabeth Hladíková. Slečna, kterou zajisté již znáte z mých předchozích článků, kupříkladu z mé recenze na její knihy Odtiene dúhy. Dnes vám přináším krátký rozhovor o její „kariéře“ vášnivého pisálka.